top of page

Profesionální retuš

Co je to vlastně retuš?


Dá se říci, že jde o odstranění a zvýraznění určitých prvků na fotce. Odstraňují se obvykle dočasné změni na pleti jako je akné, různé flíčky, pupínky, kruhy pod očima, neposlušné vlasy v obličeji apod..

..ale vždy s citem a tak, aby nebylo poznat, že se s fotkou pracovalo a přesto vypadala úžasně.

Retušovat umím na vysoké úrovni, ale jsem především fotografka, která musí vhodně používat světlo a pózy, aby se v editoru retušovalo co nejméně.

Proto je důležité, např. při focení portrétů, použít služby vizážistky, která umí vytvořit kvalitní fotomakeup a vhodně upravit vlasy.

V dnešní době je někdy trend neretušovat vůbec...ovšem... ne každý obor fotografie toto umožňuje..

Základní retuš fotografie vyjde na 150kč/ks, nadstandardní retuš 600Kč/1h práce – vždy až po konzultaci s vámi

základní retuš fotek zahrnuje:

úpravu kompozice a expozice, základní retuš: odstranění vad které nejsou trvalé, jako je např. akné, modřiny, jemné vyhlazení pleti, odstranění kruhů pod očima, případně bělení zubů, zvýraznění očí, celkové barevné podání fotografie, čb převody u těhotenské fotografie, boudoiru a svatebních portrétů přidávám větší retuš pleti (zjemnění výrazných vrásek, ale ne rysů) a někdy se nabízí i jemná modelace postavy v oblasti boků, rukou ap..

Ale nebojte se, retuš je dělaná s citem tak, abyste to stále byli vy ☺ reportáže a skupinová fota zahrnují základní úpravu: úpravu kompozice a expozice, celkové barevné podání fotografie, čb převody pokud je zájem v případě nadstandardních přání:

úprava tvaru zubů, odstranění tetování/samolepek, úpravy trčejících ramínek či neposlušných vlasů, větší úprava proporcí a dalších náročnejších retuší si účtuji 600Kč/1h práce, toto s vámi vždy konzultuji před začátkem práce, aby bylo zřejmé zda již jde o nadstandardní retuš či nikoli

u dětí: odstraňování zbytků sladkostí a jídla na obličeji a těle, dětské tetovačky ap.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page