top of page

Co je to business focení, jak se na něj připravit a proč ho vlastně chtít?

Jde o soubor fotek, které použijete do životopisu, na váš web, linkedin či sociální sítě…

Vypovídají vlastně o tom, kdo jste a jaká je vaše profese. Profesionální portrét je svým způsobem Vaše vlastní vizitka, kterou se prezentujete ve svém profesním a pracovním životě.


A právě proto nestačí obyčejná fotka z mobilu či kompaktu, kde není možnost portrét dokonale nasvítit, napózovat..ale hlavně není možnost pracovat s výrazem foceného a s emocemi.


Kvalitní sebeprezentace často rozhoduje o úspěchu při podnikání a v zaměstnání a díky ní můžete získat pozvání na pohovor nebo nové zakázky..


Fotka reprezentuje nejen jednotlivce, ale i celé firmy. Když se na takovou fotografii podíváme, musíme z ní mít pocit, že právě s tímhle člověkem chceme spolupracovat a chceme mu svěřit důležitý úkol.


Kde se fotí?

Můžeme fotit přímo ve vaší firmě, v exteriéru či ateliéru. Je to jen na domluvě a stylu focení.


Co si mám vzít na sebe a ssebou?

Záleží na druhu profese…


Formální profese

Formální profese jsou takové, kde se striktně dodržuje dress code a další pravidla..

Příkladem jsou bankovní instituce, advokátní kanceláře, úředníci, politici nebo management velkých korporací.


Muži chodí obvykle v obleku s kravatou, ale i bez ní…i někdy vypadá pěkně ozdobný kapesníček v kapse saka.Dámy se nejčastěji fotí v halence, saku a k tomu sukně či kalhoty, celková vizáž působí velmi elegantně a neměla by působit příliš sexy. Nehodí se odhalená ramena, průhledné oblečení či větší výstřih.Neformální až kreativní profese 

Kreativní profese nám umožňuje větší prostor pro improvizaci a fantazii.

Jsou to všechny profese, které něco tvoří, jako umělci, řemeslníci, herci, zpěváci, ale i tatéři, kadeřnice, vizážistky apod.…Tady nejsme limitováni dress codem, ale stále platí, že nám barvy oblečení a okolního prostředí nesmí rušit vlastní portrét.


Např. masérka využije portrét, kdy má na lehátku klienta a dělá mu masáž..šperkařka zase fotku, kde brousí finální šperk apod..


Cílem je vytvořit kompletní představu o tom, co a kdo na potencionálního zákazníka čeká, tak aby se těšil a službu či produkt si objednal.


V každém případě si prosím vezměte ssebou více outfitů a ty co se rádi mačkají přežehlete a doneste na ramínku


 

Mám se nalíčit a upravit si vlasy?


Vizáž a styling hrají důležitou roli, proto doporučuji využít služeb vizážistky, která se postará o dokonalý, ale přirozený vzhled, platí to zejména u žen, u mužů se používá pouze zmatnění pleti speciálním průhledným pudrem a případně lehká fixace vlasů.


Kolik času takové focení zabere a kdy budou fotky hotové?

Záleží na tom, kolikrát se budete převlékat a kolik póz budete mít chuť vystřídat, ale obvykle po hodince focení již máme z čeho vybírat.

Nebojte se, čas u focení běží rychleji, takže v okamžiku, kdy vás to začně bavit budeme prakticky hotovi.Neumím pózovat a nejsem fotogenická, vadí to?

Veškeré pózování nechte na mě :) Vím přesně co vám sluší, během focení vystřídáme několik póz i výrazů, cílem je udělat sérii fotek, ze které si vyberete tu vaši top.Nikdo z mých klientů není profesionální model/ka, takže se nebojte a stres nechte doma.

Neexistuje nefotogenický člověk, jen fotograf bez fantazie a kreativního myšlení..


Vylepšíte mi plet a upravíte proporce?

Samozřejmě, veškeré fotky podléhají postprodukci, kdy se odstraňují krátkodobé vady pleti, jako např. kruhy pod očima, různé pupínky, vyrážka…aj.

Pokud si přejete, je možné trochu upravit proporce ale vždy tak, aby to vypadalo přirozeně a byl/a jste to vy.


Cílem je, aby fotka byla dokonalá po všech stránkách a reprezentovala vás spoustu let.

 Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page