Informace pro zákazníky

KDE?
V exteriéru - venku v přírodě, ve městě ap.
V interiéru - u vás doma ap., záleží na vaší představě.
Jinde - svatby, oslavy, jiné akce.

Objednávka
email: monikahulova@centrum.cz
telefon: 604 449 060
Facebook: Monna
Facebook: Monna models
Prosím každého zákazníka, aby námi domluvené focení sám potvrdil den před focením, nebo alespoň 2 hodiny před plánovaným začátkem focení, stačí zaslat sms na mobil, či napsat email, děkuji.

INFORMACE
Focení se nebojte :) nemusíte mít žádné zkušenosti, aby se vám fotky líbily. Nejlépe vypadají takové fotografie, kde se klient cítí dobře, jsou přirozené. Ve vlastním zájmu věnujte přípravě focení velkou pozornost (oblečení, doplňky, líčení, úprava vlasů ap.), uvolněte se a těšte se.... :)
Co na sebe?
Vhodné je zvolit jednobarevné oblečení, bez výrazných vzorů, nápisů, obrázků, na výsledné fotografií působí rušivě. Pokud máte, vemte si i různé doplňky - šátky, šperky, sluneční brýle ap. Pokud nevíte, nikdy neuděláte chybu s džínami a bílým trikem. To platí i v případě rodinného focení.
Oblečení si vezměte raději s sebou víc, něco vybereme. Nebojte se i extravagantnějších kousků. Nejdůležitější však je, abyste se v šatech cítili dobře a pohodlně. Při focení rodin a párů je lepší, když máte oblečení barevně i stylově sladěné, působí to lépe.
Pro fotografování v zeleni je vhodné barevnější oblečení, které bude kontrastovat s přírodou. Nevhodné jsou zelené šaty.
Pokud prší, focení přesouváme na jiný den.
Líčení ap.
V každém případě doporučuji použít podkladový makeup a pudr (pokud nemáte bezchybnou a hladkou pleť), řasenku, tvářenku a lesk na rty. Pokud se líčíte běžně, nebojte se i výraznějšího makeupu. Také doporučuji mít upravené obočí, vlasy stačí umýt den před focením, dobarvit odrosty. Můžete použít i lesk na vlasy. Pokud nosíte brýle a nechcete je mít na fotkách, raději si vemte kontaktní čočky, mohlo by se stát, že budete mít obličej lehce otlačený od obrouček, na fotografiích je to vidět. A v brýlích se často odráží odlesky, jež nejdou odstranit. Doporučuji upravit nehty, případně nalakovat.
Pokud se běžně nelíčíte, doporučuji využít služby vizážistky, která vám udělá speciální fotomakeup, cena je i vč. úpravy vlasů. Nutno objednat předem.

Focení miminek a batolat, dětí - určitě víte, ve kterou denní dobu má vaše dítě nejlepší náladu, přesně taková doba je vhodná na focení. Dítě je odpočaté a veselé, bude nejlépe spolupracovat.

Pro dítě vemte různé oblečení a doplňky, hračky, pro miminko třeba i oblíbenou 1 barevnou deku... hračku ap. Můžete mít např. v mobilu jeho oblíbené písničky :), děti to rozveselí a lépe se uvolní. Sami víte nejlépe, co na vaše dítě platí. Při focení je nutné ho motivovat, aby lépe spolupracovalo. Větším dětem je dobré za focení slíbit nějakou odměnu (sladkosti, hračky ap) rovnou po focení.

Veškeré fotografie na těchto stránkách nelze použít pro jakékoli komerční či nekomerční účely bez souhlasu autora. Všechny fotografie jsou chráněny autorským právem ©. Pokud máte zájem o použití některé fotky, prosím kontaktujte mě.